כיצד ניתן למנוע התקפות סייבר עם JumpCloud? - Teraworks
בלוג

כיצד ניתן למנוע התקפות סייבר עם JumpCloud?

teraworks  |  16 אפר 2023

מה הקשר בין אבטחת סייבר ו-JumpCloud?

איומי אבטחת סייבר הופכים יותר ויותר מתוחכמים ונפוצים, כיום לארגונים חשוב מתמיד לקבל פתרון חזק שיכול למנוע פריצות אבטחה ולהגן על משאבי החברה ועל מידע רגיש.
כלי אחד כזה הוא JumpCloud, שירות ספריות מבוסס ענן המציע מגוון תכונות אבטחה להגנה על חשבונות משתמשים, מכשירים ורשתות.
במאמר הבא נדון בכמה סוגי התקפות סייבר שניתן למנוע באמצעות JumpCloud, יחד עם דוגמאות כיצד הפונקציונליות של ג'אמפקלאוד יכולה לסייע בהפחתת האיומים הללו.

אז מהן התקפות הסייבר הקיימות וכיצד למנוע אותן בעזרת JumpCloud?

 1. מתקפות Phishing: התקפות דיוג (מתקפות Phishing) הן אחד הסוגים הנפוצים ביותר של התקפות סייבר, שבהן תוקפים מנסים להערים על משתמשים לספק מידע רגיש, כגון סיסמאות או מספרי כרטיסי אשראי.JumpCloud יכולה לסייע במניעת התקפות דיוג על ידי דרישת אימות רב-גורמי (MFA) עבור משתמשים שניגשים למשאבים מסוימים, כגון דואר אלקטרוני או נתונים פיננסיים. במידה ו-MFA מותקן על המערכת, היא מבקשת אימות נוסף לוודא שהעובד המבקש גישה למערכת הוא אכן עובד מורשה כניסה. שכבת אבטחה נוספת זו יכולה למנוע מתוקפים לגשת למידע רגיש גם במידה והם השיגו סיסמה של אחד העובדים.
  JumpCloud מגינה מפני התקפות סייבר
 1. Password spraying attacks: התקפות ריסוס סיסמאות (Password spraying attacks) הן סוג של התקפת כוח גס שבה תוקפים מנסים לנחש סיסמאות על ידי שימוש בסיסמאות נפוצות במספר חשבונות. מתקפה זו יכולה להשיג להאקרים גישה למספר רב של חשבונות שונים.JumpCloud מסייעת במניעת התקפות ריסוס סיסמאות על ידי דרישה מהמשתמשים ליצור סיסמאות חזקות ולשנות אותן באופן קבוע. זה יכול למנוע מתוקפים לקבל גישה למשאבי החברה על ידי ניחוש סיסמאות נפוצות.
  אבטחת סייבר לארגון עם JumpCloud
 1. Brute-force attacks: התקפות כוח גסות (Brute-force attacks) כוללות תוקפים המנסים לנחש סיסמאות על ידי נסיון שילובים מרובים. את הסיסמאות האלו הם מנסים להשיג ממידע על המשתמש או כזה הנמצא באינטרנט, למשל בסושיאל מדיה של אותו עובד. JumpCloud יכולה לסייע במניעת התקפות בכוח על ידי הטמעת מדיניות נעילת חשבון. זה יכול למנוע מתוקפים לקבל גישה למשאבי החברה על ידי ניחוש סיסמאות מספר רב של פעמים.
  ג'אמפקלאוד מגנה על מידע רגיש של הארגון
 1. איומים פנימיים: לצערנו, לפעמים קיימים עובדים שלא מרוצים ממקום עבודתם, מהבוס שלהם או מהעבודה עצמה ורוצים להתנכל לארגון. בנוסף לזה, לעיתים יכולות להיווצר טעויות אנוש.
  איומי פנים מתייחסים להתקפות המבוצעות על ידי עובדים או קבלנים בעלי אישור גישה למשאבי החברה. למרות שאלה מקרים שלא תמיד חושבים עליהם, הם בהחלט עלולים לקרות. JumpCloud מסייעת במניעת איומים פנימיים על ידי הגבלת הגישה למשאבים רגישים למשתמשים מורשים בלבד. זה יכול לעזור למנוע מעובדים או קבלנים לעשות שימוש לא נכון בנתוני הארגון, בין אם בטעות ובין אם בזדון.
  כמו כן, JumpCloud יכולה לסייע בהפחתת הסיכונים של איומים פנימיים על ידי הטמעת מדיניות גישה מותנית (גישת Zero Trust). בעזרת ג'אמפקלאוד ניתן להגביל את הגישה למשאבי הארגון לפי מכשיר, רשת או מיקום.
  Jumpcloud מגנה מפני איומי פנים וטעויות אנוש בארגון
 1. Ransomware: תוכנות כופר (Ransomware) הן סוג של תוכנות זדוניות שמצפינות נתונים במכשיר של הקורבן ודורשות תשלום כופר בתמורה למפתח הפענוח.JumpCloud מציעה תכונת ניהול של מכשירי קצה (MDM), כולל אכיפת מדיניות ועדכוני תוכנה, שיכולים לסייע בהגנה על נקודות קצה ומכשירים מפני התקפות של תוכנות כופר.
  ג'אמפקלאוד מאבטחת את הארגון מפני מתקפת ransomware
 1. Malware attacks: התקפות תוכנות זדוניות (Malware attacks) כוללות תוקפים המתקינים תוכנה זדונית על מכשירי המשתמש כדי לסכן את נתוני החברה. JumpCloud יכולה לסייע במניעת התקפות תוכנות זדוניות על ידי דרישה מהמשתמשים להשתמש במכשירים המנוהלים על ידי הארגון או להתקין תוכנה נגד תוכנות זדוניות. זה יכול למנוע מתוקפים להתקין תוכנות זדוניות במכשירי העובדים ולפגוע במשאבי הארגון.
 2. גישה לא מורשית למכשיר: בסוג זה של התקפה, תוקף מקבל גישה למכשיר שאינו מורשה להשתמש בו.
  יכולות ניהול המכשירים של JumpCloud מאפשרות למנהלי מערכת לאכוף מדיניות על מכשירים, כגון דרישת הצפנת דיסק או השבתת יציאות USB. בנוסף, JumpCloud מספקת MFA ובקרות גישה המבטיחות שרק מכשירים מורשים יכולים לגשת למידע הארגון. במקרי חירום, ניתן אפילו למחוק את המכשיר מרחוק.

לסיכום,

JumpCloud מציעה מגוון תכונות אבטחה שיכולות לסייע במניעת סוגים שונים של פריצות אבטחת סייבר. כמובן שזהו רק חלק קטן מאיומי הסייבר הקיימים, אך יחד עם זאת, זו אינה רשימה מלאה של תכונות JumpCloud. על ידי הטמעת JumpCloud, חברות יכולות לשפר את עמדת האבטחה שלהן ולהגן על הנתונים שלהן מפני גישה לא מורשית ופעילויות זדוניות.

רוצים לשמוע עוד?

Teraworks מומחים בהטמעת מערכות אבטחת סייבר ובמיוחד את JumpCloud!

לחצו כאן וקבעו הדגמה עם צוות המומחים שלנו עוד היום!