הדרך הבטוחה למנוע מתקפות סייבר: Okta Workflow - Teraworks
בלוג

הדרך הבטוחה למנוע מתקפות סייבר: Okta Workflow

איציק חנן  |  20 אפר 2022

מתקפות סייבר הפכו לאתגר. ארגונים גדולים וקטנים כאחד, מתמודדים יום-יום עם קבוצות האקרים מקצועיות. אלו רוצות להגיע למידע רגיש בארגון על מנת להצפין ולגנוב אותו, במטרה לסחוט מהארגון דמי כופר. תשלום כופר ממוצע בישראל עומד על מאות אלפי ש״ח לאירוע, בנוסף לפגיעה מוראלית בעובדים ופגיעה בשירות הניתן ללקוחות הארגון. במילים פשוטות, מתקפת סייבר יכולה לגרום לנזק פיננסי גדול לארגון שלכם

 

ניהול משתמשים – אתגר ממשי

התמודדות אינה פשוטה. ארגונים רוכשים עשרות מוצרי הגנה על מנת לייצר מערך הגנה שכבתי, במטרה לעצור מתקפות סייבר. עם זאת, נקודה אחת עדיין נשארת פגיעה – ניהול המשתמשים בארגון.
חיבור מוצרים שונים לכדי מערך אחד מצריך פעולות אינטגרציה מורכבות, כאשר הפעילות בהיבט ההגנה בסייבר, נדרשת להתנהל בלי להפריע לפעילות העסקית השוטפת. העובדים, הספקים והשותפים העסקיים דורשים פגיעה מינימלית בשגרת העבודה, הלקוחות מצדם רוצים איכות שירות עקבית על ציר הזמן. כיצד מאפשרים זאת כאשר לכל משתמש בארגון, בכל תפקיד, מוגדר סט הרשאות רחב לביצוע העבודה? הרבה הרשאות – משטח תקיפה גדול יותר.
הפתרון טמון באוטומצית ניהול משתמשים ועם Okta Workflows הכלי החדש של okta איתו ניתן לעצב את הפתרון לארגון שלך

 

אוטומציית הרשאות – בלי שורת קוד אחת : Okta Workflows

מאפשר בניית תהליכים, פשוטים ואף מורכבים וניהול פשוט של הרשאות בארגון באמצעות אוטומציה – בלי לכתוב שורת קוד אחת. Codeless Automation Tool. את כל הניהול עושים באמצעות ממשק משתמש גרפי פשוט ונוח. הפתרון האוטומטי של Okta מאפשר להגדיר מדיניות הרשאות לכל פעילות בארגון. מתרחישי What-If פשוטים ועד לוגיקת ניהול מורכבת.

 

 

מגדירים מדיניות רק פעם אחת

נדמיין תרחיש היפותטי שבו קולטים איש מכירות ורוצים להקים לו משתמש Salesforce ואותו לחבר לערוץ Slack ייעודי. בהגדרה ידנית, זהו הליך שלוקח זמן ודורש ריכוז מצד מנהל ההרשאות בארגון. אם נגדיר אותו בקבוצה לא נכונה ב-Salesforce או בערוץ Slack לא נכון – סיפקנו לתוקף דלת כניסה עתידית.
הגדרה ידנית לוקחת זמן וחשופה לשגיאות אנושיות. במקום זאת, ניתן להשתמש ב-Okta Workflows לאוטומציה של התהליך. באותו תרחיש, כאשר קולטים איש מכירות חדש, בהתאם לתפקיד שמייעדים לו, מגדירים הליך פתיחת הרשאות אוטומטי מראש.
בצורה כזו אין טעויות בשל חוסר ריכוז או זמן, חוסכים זמן עבודה וניתן להפעיל תהליך זה גם לאנשי מכירות אחרים באותו סגמנט עסקי. כך מוודאים שלכל סגמנט יש את ההרשאות הנדרשות – ורק אותן. זיכרו, פחות הרשאות – משטח תקיפה קטן יותר.

 

Okta Workflows מאפשר לנו אוטומציה בהגדרת הרשאות לכל הפעולות שמשתמש נדרש לבצע ברשת הארגון. בנוסף, ניתן ליישם באמצעותו גם בקרה שוטפת על הרשאות עובדים שעברו תפקיד, עזבו את הארגון או שהגדרת התפקיד הנוכחי שלהם השתנתה.
אוטומציה מאפשרת, כאמור, לנטר את מחזור החיים של משתמש בארגון. מיום קליטתו ועד יום עזיבתו. משימה, שחלק ניכר מהארגונים בארץ ובעולם מתקשים לבצע ולנהל בצורה ידנית. אירועים כדוגמת שינוי תפקיד, תוספת אחריות, חוסר פעילות מתמשך, שימוש חשוד בהרשאה או עזיבה שאינם מטופלים כראוי- משאירים דלת פתוחה לתוקף.

אין דרך פשוטה לומר זאת אז נגיד זאת בצורה ישירה: אוטומציה של ניהול הרשאות מפחיתה את ההסתברות ליפול קורבן למתקפת סייבר – זו עובדה. ללא אוטומציה, מדובר במשימה מאתגרת. אפילו מאד.

 

מחפשים דרך להקטין את משטח התקיפה על הארגון? תתחילו לנהל הרשאות בצורה אוטומוטית. שאלו אותנו אודות Okta Workflow